Gönderen Konu: Ya BAS3ten snra? BYSmize 15 gün kala.. Çalışma konusunda Tavsiyeler, Teknikler!!  (Okunma sayısı 1523 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cancan92

• Yeni Üye
  • *
Önümüzde açık hedef BYS duruyorken, özellikle "test tekniği" konusunda görüşlerinize ve tavsiyelerinize ihtiyacım var :) Daha akılda kalıcı nasıl çalışırım 3 kitaba birden? Önce biyokimya sonra histoloji vb. dal dal ayırmalı mıyım? E1B1 BYS'de ne kadar kalıp soru çıkar? BYS sorularını hatim etmeye niyetlenmeli miyim? Sizin kendinizce başarılı, yada en azından işe yarar bulduğunuz çalışma şekilleri var mı?

Çevrimdışı Arı Maya

• Kahraman Üye
Bizde kalıp çok çıkardı.Ben önce soruları çözüp daha sonra yapamadığım soruların konusuna bakardım.Sen her durumda soruları çöz.Ne kadar değiştirseler de en azından hangi konulardan daha çok soru çıktığını anlarsın.Kolay gelsin.

Çevrimdışı Bruce Wayne

• Yönetici
  • Kahraman Üye
  • Görev: Uzm. Dr.
  • Sınıf: Mezun
Önümüzde açık hedef BYS duruyorken, özellikle "test tekniği" konusunda görüşlerinize ve tavsiyelerinize ihtiyacım var :) Daha akılda kalıcı nasıl çalışırım 3 kitaba birden? Önce biyokimya sonra histoloji vb. dal dal ayırmalı mıyım? E1B1 BYS'de ne kadar kalıp soru çıkar? BYS sorularını hatim etmeye niyetlenmeli miyim? Sizin kendinizce başarılı, yada en azından işe yarar bulduğunuz çalışma şekilleri var mı?

BAS 3 nasıl geçti? BYS için de tüm çıkmış soruları çöz. Bir de ders notu veya slaytları oku.

Çevrimdışı Kılıç

• Kahraman Üye
  • Sınıf: Asistan Dr.
Hiçbir zaman ne bas kitaplarını ne de soruları yetiştiremezdim.Kitaba da sıradan sayfa numarasına göre çalışırdım.bu sınav için belki geç ama daha çok derste dinlediğimle yapardım.Kolay gelsin.

Çevrimdışı mevlut

• Kahraman Üye
bas ortalaman kaç?

Çevrimdışı Selin Tanyeri

• Kahraman Üye
  • Sınıf: 3
Bütün slaytları oku, soruları çöz, derslere düzenli girip dinlediysen zaten ne olup bittiğiyle ilgili bir fikrin de vardır (ki en önemlisi bence bu). Slaytlar yetişmezse de hiç moralini bozma, asla yetişmez zaten. :) (Bkz. Sinir Bloğu Sınav Haftası :p)
Soru Bankası oluşturulmuş Tıp Eğitimi Anabilim Dalı tarafından, hocalar sorularını oraya veriyor sonra ilgili derslerin Blok Yürütme Kurulu temsilcileri seçiyorlar soruları. Ama benzer soru çıkacağını düşünüyor/umuyoruz. O yüzden geçmiş soruları çözmekte her zaman yarar vardır.:)

Çevrimdışı cancan92

• Yeni Üye
  • *
BAS larım iç açıcı değil. En iyisi branş branş halletmek olcak. Düzgünce parçalaram hem konu başlıklarının nerden gelip nere gittiğini anlarım :) mutlaka bys sorularını da çözcem :) saolun..

Çevrimdışı ayşe zehra

• Yeni Üye
  • *
15 gün gayet uzun bir zaman dilimi bu kadar panik olmanıza gerek yok bence sınav sorularına gelince kalıp sorulara tabii ki benzer oluyor ama bazı 'aydınlanmış' hocalarımız gayet konu dışı sorular sorabiliyor o nedenle dikkatli çalışmakta fayda var :)