Gönderen Konu: Çocuk sözlüsü 3. sınıf  (Okunma sayısı 2115 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bahar

• Kahraman Üye
  • Sınıf: 5
Çocuk sözlüsü 3. sınıf
« : 27 Haziran 2011, 22:26:30 »
Forumda bir yerlerde bu konu bahsediliyordu sanki; ancak bir başlık altında toplamak istedim. Malum ilk sözlümüz, heyecanlı olabiliyoruz ;D

Anamnezi, fizik muayeneyi iyi bilin dediler üst dönemler. Peki başka nelere dikkat edelim? Hocaya göre değişen "dikkat edilmesi gereken hususlar" listeleri mevcut mudur?

Ben Nazan hoca ile giriyormuşum sınava. Dikkat etmem gereken neler var mesela?
Bilim ve sanat bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar özgürce uçabilir. Birini bile kullanamayan toplumlar ise tavuk gibidir.
Tavuklar, önüne atılan bir avuç yemi gagalarken yumurtalarının altından toplandığının farkına bile varmaz.
Charles Darwin

Çevrimdışı Mert Perrelli

• Kahraman Üye
  • Sınıf: 3
Ynt: Çocuk sözlüsü 3. sınıf
« Yanıtla #1 : 05 Temmuz 2012, 17:06:08 »
Belki önümüzdeki sene ihtiyacı olan birileri olur, Sarenur Gökben ile olan ilk sözlü deneyimimi buraya yazmak istiyorum. Öncelikle hocamız bizi iki gruba ayırdı (3 ve 2 kişilik gruplar olarak) ve hastaların başına gönderdi. Anamnez, fizik muayeneyi yapmamız için 45-50 dakika kadar süre verdi. Daha sonra süre dolunca gelip, bizden anamnez ve fizik muayene bulgularını özetlememizi istedi. Gerekli yerlerde temel sorular sordu, beslenme ya da aşılarla ilgili olarak. Bunların dışında çok temel noktalarla ilgili sorular da sordu. Daha sonra da yine sorulara devam ederek hepimize ufak bir iki muayene yaptırdı (tansiyon ölçmek, lenf nodlarını muayene etmek, kranial sinir muayenesi gibi) ve sözlüyü bitirdi. Genel olarak oldukça rahat ve zor olmayan bir sözlü oldu. Notlarımızı da çok iyi verdi, önümüzdeki yıl girecek arkadaşlarımız rahat olabilirler yani. :)

Kendim hoca hakkında hiçbir bilgi öğrenemeyince ve hocamız da nörolog olunca biraz çekinmiştim açıkçası. O nedenle de burda bu yazı bulunsun, seneye girecekler gerilmesin en azından. :)
Nasıl delirdim, gayet açık ve gayet net görüyorsun.